Mirë se vini në Bela Real Estate

Apartament 2+1 ne shitje tek Kopshti Botanik (ID B12035) Tirane

 • €163,000
Liqeni i Tiranës, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Bashkia Tiranë, Qarku i Tiranës, Shqipëria qendrore, 1001-1028, Shqipëria
Featured Për Shitje Të Përzgjedhura

Apartament 2+1 ne shitje tek Kopshti Botanik (ID B12035) Tirane

Liqeni i Tiranës, Njësia Bashkiake Nr. 2, Tiranë, Bashkia Tiranë, Qarku i Tiranës, Shqipëria qendrore, 1001-1028, Shqipëria
 • €163,000

Overview

Property ID: B12035
 • Apartamente
 • Property Type
 • 2
 • Bedrooms
 • 2
 • Bathrooms
 • 126
 • m2

Description

Tek Kopshti Botanik  shitet Apartament 2+1 ne katin e dyte banim me siperfaqe te brendeshme neto 113 m2, siperfaqe perbashket 13.7 m2 dhe siperfaqe Totale 126.7 m2. Ka dhe siperfaqe ekstra verande 5.7 m2, Depo me vete 5.7 m2 dhe ballkon 8.2 m2. 2 tualete. Garazh me siperfaqe 20 m2.
Apartamenti ndodhet ne nje kompleks te vogel banimi ndertim i ri i vitit 2020-2021, cilesor tip rezidencial me ashensor, fasade e dekoruar qeramike dhe termoizoluar, instalime elektrike, hidraulike cilesore, instalim per sistem ngrohje dhe ftohje ciller, vetrata dopjo xham termike, grila. Orientimi lindje.Ka nje kat parkim ne nivelin 0 me lartesi 5 m, dy kate banim dhe nje kat papafingo, e regjistruar me dokumenta te rregullta HIPOTEKORE, certifikate pronesie.
Ndodhet tek Kopeshtin Botanik ne nje zone shume qete, te gjelberuar, pa levizje makinash me gjelberim dhe ajer te paster, vetem 2.3 km vije ajrore nga Sheshi Skenderej, 7 minuta me makine dhe 20 minuta ne kembe.
Uje, drita 24 ore.
SHITET
-Apartamenti me 950 euro/m2( 139.370 euro) per siperfaqen 126.5 m2.
-Cmimi depos 950 euro/m2( 5766.5 euro)
-Cmimi verantes me 475 euro/m2 per siperfaqen 6.07 m2 ( 2707.5 euro ) me 1/2 e cmimit te apartamentit.
-Garazhi 20 m2 me cmim fiks 15.000 euro.
-CMIMI TOTAL I SHITJES:
162.844 EURO

 • City Tiranë
 • State Shqipëri
 • Area 21 Dhjetori, Blloku, Kopshti Botanik / Zoologjik, Liqeni i Thatë, Liqeni Tiranes, Sauk, Selitë, Shallvaret, Sheshi Willson
 • Country Shqipëri

Details

Updated on April 27, 2021 at 10:04 am
 • Property ID: B12035
 • Price: €163,000
 • Property Size: 126 m2
 • Bedrooms: 2
 • Rooms: 3
 • Bathrooms: 2
 • Property Type: Apartamente
 • Property Status: Për Shitje

Schedule a Tour

Your information

Contact Information

View Listings
SonjaMirashi
 • SonjaMirashi

Enquire About This Property

0 Review

Sort by:
Leave a Review

Leave a Review

Similar Listings

Compare listings

Compare
SonjaMirashi
 • SonjaMirashi