Mirë se vini në Bela Real Estate

Resort Në Shitje Në Periferi Të Tiranës (ID BR01) Tirane

 • €700,000
Ibë e Poshtme, Bashkia Tiranë, Qarku i Tiranës, Shqipëria qendrore, 1037, Shqipëria
Featured Për Shitje Të Përzgjedhura

Resort Në Shitje Në Periferi Të Tiranës (ID BR01) Tirane

Ibë e Poshtme, Bashkia Tiranë, Qarku i Tiranës, Shqipëria qendrore, 1037, Shqipëria
 • €700,000

Overview

Property ID: BR01
 • Dyqane, Hotele, Lokale, Toka, Vila
 • Property Type
 • 18
 • Bedrooms
 • 14
 • Bathrooms
 • 5565
 • m2

Description

Në periferi të Tiranës, prane disa prej atraksioneve me te frekuentuara turistike te Tiranes si “Syri i Ciklopit” dhe “Shpella e Pellumbasit” në mes të natyrës, gjelbërimit, ajrit të pastër dhe buzë lumit të Erzenit shitet resort me siperfaqe 5565 m2 nga të cilat 1081 m2 janë ndërtim, me hipotekë. Resorti është totalisht i investuar dhe përbëhet nga Bar-Restorant i brendshëm dhe veror, 9 shtëpiza druri, pishinë, amfiteatër ku organizohen evente dhe shfaqe të ndryshme, lodra per femijet, piceri, pishine, pool-bar, kopesht, sallon ndenje, verande, depo, 4 tualete dhe parkingu. Restoranti i mbyllur përbëhet nga kuzhina e kompletuar me cdo gjë funksionale dhe salla e ngrënies e cila ka një kapacitet prej 170 personash. Përballë kemi restorantin e hapur i cili ka një kapacitet prej 40 personash dhe është i rrethuar vetëm me gjelbërim, meë pas vjen sërisht një tjetër restorant-piceri verore me një kapacitet prej 300 personash dhe në krah të saj është edhe pishina me siperfaqe 100 m2 dhe me një kapacitet prej 160 shezllongesh e cila shoqërohet edhe me një pool-bar për klientët që zgjedhin të përdorin pishinën. Kemi amfiteatrin veror i cili sjell artistë të ndryshëm dhe ku organizohen shfaqe, inagurime dhe evente të ndryshme prej kohësh, një amfiteatër tepër unik në llojin e tij. Gjithëashtu pjesë e resortit janë edhe 9 shtëpiza druri për akomodimin e njerzve që duan të qëndrojnë më shumë se një ditë, secila shtëpizë organizohet nga 2 dhoma gjumi dhe tualete secila. Resorti ka menduar edhe për argëtimin e fëmijeve duke i bashkangjitur vetëvetes edhe nje mini kend lojrash. Gjithëashtu kemi dhe një parking te madh për akomodimin e sigurte të të gjitha makinave që futen në resort. I gjithë resorti është i rrethuar nga gjëlbërimi dhe buzë lumit të Erzenit, në të janë organizuar evente të mëdha si dasma, ditëlindje, inagurime, evente kulturore dhe evente të çdo lloji tjetër. Resorti sjell në tryezat e çdo klienti ushqimet e freskëta, tradicionale dhe BIO që fshati dhe i ndërthur ato me mjeshërinë dhe profesionalizmin e mjeshtrave të saj të kuzhinës. Me një menaxhim të mirë dhe me dëshirën për të punuar dhe qetësuar njerzit ky resort mund të ktheht në një nga vëndet më të parapëlqyera dhe më me emër të Tiranës.

Cmimi i dikutueshëm

 • City Tiranë
 • State Shqipëri
 • Country Shqipëri

Details

Updated on October 20, 2021 at 2:41 pm
 • Property ID: BR01
 • Price: €700,000
 • Property Size: 5565 m2
 • Bedrooms: 18
 • Rooms: 26
 • Bathrooms: 14
 • Property Type: Dyqane, Hotele, Lokale, Toka, Vila
 • Property Status: Për Shitje

Schedule a Tour

Your information

Contact Information

View Listings
MarioRrezhda
 • MarioRrezhda

Enquire About This Property

0 Review

Sort by:
Leave a Review

Leave a Review

Similar Listings

Compare listings

Compare
MarioRrezhda
 • MarioRrezhda